Diana Viktoria Cel
czternastoletnia skrzypaczka z Wrocławia, uczy się w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Jest laureatką ponad stu konkursów, m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie w Odessie oraz Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Mińsku, I miejsc na Międzynarodowych Konkursach w Wiedniu, Rzymie, Paryżu, Turcji, Białorusi, Serbii, na Ukrainie i na Słowacji. Zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Moskwie oraz dwukrotnie I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Ukrainie w kategorii zespołów kameralnych. Wielokrotna stypendystka Prezydenta Wrocławia oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej.
W latach 2017-2019 otrzymywała nagrodę specjalną Złotego Orła Burmistrza Trzebnicy za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest również stypendystką ogólnopolskiego programu Bank Talentów w Warszawie. W 2022r. nagrała pierwszą solową płytę, wydaną przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu, prezentowaną m.in. podczas recitali na zaproszenie Filharmonii Uniwersyteckiej. Prawykonała tam dedykowaną jej „Miniaturę Bałkańską” Iwony Kisiel. W 2023r została laureatką konkursu Fundacji Ze Sztuką przez Świat, wygrywając sesję nagraniową w Studio Polskiego Radia w Warszawie.
Koncertowała m.in podczas festiwali Wratislavia Cantans, Silesia Sonans, Akademia Małego Artysty. W roku 2020 i 2021 wystąpiła na scenie Filharmonii w Hamburgu. W 2022 i 2023 roku koncertowała z Orkiestrą Kameralną na Słowacji. W 2024 roku wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Zabrzu. Jej pasją obok gry na skrzypcach jest opera i śpiew oraz gra na fortepianie. W wolnym czasie lubi jeździć na deskorolce i pokonywać trasy w parkach linowych.
Damian Łapiński
urodził się w 2013 r. we Wrocławiu. Zainteresowanie muzyką zaczął wykazywać w wieku 4 lat. Od tego czasu pobierał nauki śpiewu, a wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Od 2020 r. jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Katarzyny Kaczorowskiej.
Jest laureatem ogólnopolskich i miedzynarodowych konkursów muzycznych, m.in: I miejsca na VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Online w Trzcianie, V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młodzi wirtuozi” im. Carla Czernego w Zamościu, XIV Ogólnopolski Konkurs „Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs im. Moniki Sikorskiej-Wojtachy w Wieliczce, XI Ogólnopolski Konkurs „Zimowe Impresje 2” w Krakowie, XVII Konkurs Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle, oraz innych nagród Polsce, Niemczech i na Węgrzech. Zdobył V nagrodę na 30 Międzynarodowym Konkursie Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. W październiku 2022 r. otrzymał stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych utalentowanych wrocławian.
Damian rozwija swoje muzyczne umiejętności również w zakresie śpiewu i tańca w Młodzieżowej Akademii Musicalowej. Od października 2022 r. występuje w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, wcielając się w rolę Benjiego w spektaklu „Priscilla Królowa Pustyni. Musical”
Marianna Januszko
jest uczennicą 7 klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 3 we Wrocławiu. Trąbką zainteresowała się w wieku 6 lat i od tamtej pory rozwija swoje umiejętności w grze na tym instrumencie.
Marianna jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych, m.in. 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2023, 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym „Mały Trębacz” w Trąbkach Wielkich, 2 miejsce w 22. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej ProBohemia 2024 w Ostrawie, 1 miejsce w XIX Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie, 1 miejsce w XXXI Konfrontacjach Instrumentów Dętych Blaszanych w Oławie, 2 miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych JUPITER 2023 w Krakowie, 2 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie dla Trębaczy w Szczecinie.
Od roku 2021 jest także stypendystką Prezydenta Wrocławia. W wolnym czasie rysuje, trenuje siatkówkę, a zimą jeździ na snowboardzie.
Sylwia Ostrowska
to utalentowana dwunastoletnia Wrocławianka. Śpiewu uczy się od 6 roku życia uczęszczając na lekcje grupowe i indywidualne. Obecnie nauczycielami, którzy dbają o rozwój wokalny są Piotr Jaroński i Anna Rejda.
Do jej największych sukcesów zaliczyć można I miejsce na XVIII Przeglądzie Twórczości
Zakazanej w PRL-u we Wrocławiu oraz dwukrotnie III nagrodę podczas XI i XII edycji Dolnośląskiego Konkursu Pieśni Artystycznej dla Amatorów organizowanych przez wrocławską Akademie Muzyczną. Poza śpiewem ćwiczy także grę na fortepianie.
W wolnym czasie uwielbia malować, rysować i jeździć konno.
Helena Bednarska
jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Na skrzypcach gra od 7 roku życia. Doskonaliła umiejętności
m.in. pod okiem Marcina Ostrowskiego, Viktora i Michala Kuznetsovów. Miała przyjemność uczestniczyć w kursach skrzypcowych u Stanislava Pronina,
skrzypka Filharmoników Berlińskich. Regularnie bierze udział w cyklach koncertów Akademii Małego Artysty (AMA) we Wrocławiu. W ramach Akademii
zagrała już ponad 30 koncertów solowych.
Od 2022 roku gra w składzie Zespołu Solistów Ricordanza oraz koncertuje w składzie orkiestry Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu m.in. w Filharmonii Berlińskiej oraz na festiwalu muzycznym w Udine we Włoszech.
Jako solistka kilkukrotnie występowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, wykonując m.in.
I koncert skrzypcowy M. Brucha, Symfonię Hiszpańską E.Lalo i Navarrę P. de Sarasate. Jej muzyczne zainteresowania zmierzają w kierunku kameralistyki.
Poza muzyką, Hela chętnie spędza czas z przyjaciółmi, rysuje, a w wolnych chwilach oddaje się czytaniu literatury obcojęzycznej.
Franciszek Kaczyński
ur. w 2007 r., naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 7 lat w OSM I st. nr 3 im. Prof. M. Zduniak we Wrocławiu, gdzie przez 8 lat kształcił się pod kierunkiem
Aleksandra Zalewskiego. Obecnie uczy się u Mirosława Wenca w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz w Szkole Mistrzowskiej prof. Igora Cecocho. Doskonalił umiejętności podczas
licznych warsztatów, angażując się w projekty i wydarzenia muzyczne.
Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Grand Prix Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym „Mały Trębacz
w Trąbkach Wielkich”, XIXX Konfrontacjach Instrumentów Dętych Blaszanych w Oławie, I miejsc na Międzynarodowym Laszlo Spezzaferri International Music Prize w Veronie, International Viennese Spring Music Competition 2022, Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku oraz Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdrój, II miejsca na Tiziano Rossetti International Music Competition w Szwajcarii, IX Ogólnopolskim Konkursie im.
Ludwika Lutaka w Krakowie, a także III miejsca w kategorii młodzieżowej na IX Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu. Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Wrocławia. W roku szkolnym 2022/2023 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Interesuje się muzyką, sportem i geografią, przez wiele lat z sukcesami trenował piłkę nożną.