SOLIŚCI
Viktor Kuznetsov
urodził się w 1963 roku Taganroguw w rodzinie muzyków. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w czwartym roku życia u swojego ojca – Michala. W 1981 roku rozpoczął studia solistyczne w klasie profesora B. Kotorowicza w Konserwatorium Kijowskim. W 1986 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Polsce, a w 1987 roku – laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui. Od 1991 roku artysta mieszka we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej.
W latach 2003-2004 był pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu im. N.Paganiniego oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Wirtuoz”. Jest współzałożycielem i Dyrektorem Artystycznym Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Nagrał wiele płyt CD, m.in. rekonstrukcję koncertu N. Paganiniego we Wrocławiu z 1829 roku). Za album pt. „Musica Sacromontana” otrzymał wraz z zespołem prestiżową nagrodę muzyczną „FRYDERYK” w 2008 roku.
Artysta stale koncertuje w Polsce i za granicą: w Niemczech, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii. Od czasu swojego debiutu w 2004 roku w Filharmonii Berlińskiej regularnie występuje jako solista na tej prestiżowej scenie.
„Jego perfekcyjny i natchniony styl gry został doceniony przez najbardziej wymagającą publiczność”(Tagesspiegel).
Jerzy Owczarz
urodzony 1989 w Bielsku-Białej, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Doktorat w dziedzinie pianistyki solowej obronił na Akademii im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu pod opieką naukową dr. hab. Macieja Pabicha.
Artysta koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Chinach i Czechach. Jest laureatem licznych konkursów pianistycznych, m.in. Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale e Composizione „Valeria Martina” oraz Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach. Występował jako solista z orkiestrą pod batutą Jerzego Maksymiuka, Alberta Seidla, Petera Hansa Mansera.
W 2022 uzyskał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi wykłady i kursy na temat muzyki Chopina oraz aktywnie organizuje życie muzyczne jako dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Dolnośląskie Salony Muzyczne.
Marcin Ostrowski
naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Kształcił się we Wrocławiu, Poznaniu, w Berlinie i Manchesterze, uzyskując dyplomy studiów solistycznych oraz kameralnych, zwieńczone tytułem doktorskim w 2018 roku. Podczas studiów
i kursów mistrzowskich doskonalił grę pod okiem m.in. Wandy Wiłkomirskiej, Maxima Vengerova, Alexandra Sitkowieckiego, Wiktora Kuzniecowa, Wojciecha Malińskiego, Roberta Szredera i Tomasza Tomaszewskiego oraz muzyków Artemis Quartett, Śkampa Quartet, Talich Quartet i Alban Berg Quartet.
Był wyróżniany na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy, Olsztynie
i Lusławicach, w 2011 znalazł się w reprezentacji Polski na 14. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Berlińskiej fundacji Yehudi Menuhin „Live Music Now”. Jako solista i kameralista występował na wielu prestiżowych scenach, w tym w berlińskim Konzerthaus, Lipskim Mendelssohn Haus, czy Kammermusiksaal Filharmonii Berlińskiej.
Ma na koncie trzy wydane płyty z utworami solowymi i kameralnymi. Na co dzień pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej. Gra na instrumencie wykonanym przez Pietro Antonio Landolfiego w XVIII w.
Jest jednym z inicjatorów i organizatorów Festiwalu.
Wiktor Kuzniecow Jr